Ekin’e

Ekin’e

CAN…CANIMIZ… CANPAREMİZ…

En masum bedene giydirilmiş meleğimiz. Birbirimizi gördüğümüz yeni bir yüzümüz. Hayat ağacında en taze dalımız, kökümüz, can suyumuz.

Yeni tattığımız, hiç bilmediğimiz duygumuz.

Varlığına şükrettiğimiz mutluluğumuz.

Kızımız.

ekin-1

İnsan doğumu ile beraber getiriyor sevgisini de sanki. Yanında cennet kokuları getiriyor, gülümsemeler getiriyor, yeni bağlar getiriyor. Yeniden keşfetmeye başlıyor insan, yeni doğanla hayatı. Yeniden gülmeyi, yemeyi, yürümeyi, koşmayı, konuşmayı, öğrenmeyi öğreniyor.

Annen, baban sana hayatı öğretirken, sen de bütün bunları ve daha fazlasını öğretiyorsun bizlere. Minik ellerinle parmağımızı kavrayarak ne müthiş bir güç verdiğini, bir gün minik bir el de senin parmağını kavradığında anlayacaksın ancak.

Seninle tanışıklığımız kandan, candan, soyadımızdan geliyor. Sen çatımız da sabırsızlıkla beklediğimiz, kocaman kocaman özlediğimiz, hayal ettiğimiz, heyecanımız, kıymetlimiz ve umudumuzsun Ekin.

ekin-2

Hayatın, mutluluğun, sağlığın ve huzurun için hepimiz dua ediyoruz.

(Babaannen/Anneannen başta olmak üzere)

 Ben de dua ediyorum sana. En çok dünyaya sevgi ile bakmanı diliyorum. Allah’ı, anneni/babanı, aileni ve kendini çok sev istiyorum. Güneşi, ağaçları, okyanusları, gökyüzünü ve yağmuru sev. Okumayı, gezmeyi ve öğrenmeyi de sev. Hayat yolculuğunda karşına çıkacak yokuşları bile sev mesela. Seversen zor gelmez insana. Biliyorum. Sen de bil istiyorum.  Benim bilmediğim bir çok iyi şeyi de bil istiyorum.

Köklerini unutma, dua etmeyi ihmal etme, hatır saymayı da bil istiyorum.

Elbette herkes de seni çok sevsin istiyorum.

ekin-4

Bu hayat yolu dağ yollarına benzer biraz, patikalar vardır. Bazen gün güneşli olur, bazen yağmur yağar çam kokar yolların. Bazen de taşlar düşer yollarına, ummadığın hayal kırıklıkları çıkar karşına… Bütün bunları ayırman ve yolunda ilerleyebilmen için; Kalbinde sevgin, aklında bilgin ve maneviyatında gücün olsun istiyorum.

Bu gün senin birinci doğum günün; Huzurla, eksiksiz ve mutlu büyü istiyorum.

Ben kim miyim? Halan.

 ekin-5

Sevgi Dinçmen / Ekin’ e Mektup

277

No Responses

Write a response